Real Sociedad mod Levante – optakt, form og indbyrdes opgør
Seneste form
Seneste 5 kampe
W
Valencia
Real Sociedad
2–3
2
3
L
Real Sociedad
Atlético Madrid
0–3
0
3
W
Elche
Real Sociedad
2–3
2
3
D
Real Sociedad
Celta Vigo
0–0
0
0
W
Real Sociedad
Espanyol
2–1
2
1
Scorede mål
8
1.6 pr. kamp
Mål imod
8
1.6 pr. kamp
Kampe uden mål imod
1
kampe uden at indkassere
Uden at score
2
kampe uden at score
Gule kort
10
2 pr. kamp
Hjørnespark
39
7.8 pr. kamp
Begge hold scorede
60%
af de her kampe
Over 2,5 mål
80%
kampe med 3+ mål
L
Villarreal
Levante
3–1
3
1
L
Levante
Barcelona
2–4
2
4
D
Málaga
Levante
0–0
0
0
W
Levante
Real Betis
5–2
5
2
D
Osasuna
Levante
0–0
0
0
Scorede mål
8
1.6 pr. kamp
Mål imod
9
1.8 pr. kamp
Kampe uden mål imod
2
kampe uden at indkassere
Uden at score
2
kampe uden at score
Gule kort
6
1.2 pr. kamp
Hjørnespark
17
3.4 pr. kamp
Begge hold scorede
60%
af de her kampe
Over 2,5 mål
60%
kampe med 3+ mål
Indbyrdes opgør
Seneste 5 opgør
Sejre til Real Sociedad
Uafgjorte
Sejre til Levante
3
1
1
60%
20%
20%
Mål i alt
9
I 5 indbyrdes opgør
Gns. mål
1.8
1.8 pr. kamp
Mål til Real Sociedad
6
1.2 pr. kamp
Mål til Levante
3
0.6 pr. kamp
Begge hold scorede
40%
2/5 kampe
Over 2,5 mål
20%
1/5 kampe
Gns. hjørnespark pr. kamp
12.4
I 5 indbyrdes opgør
Gns. kort pr. kamp
4.6
Gule + røde kort
Seneste opgør
2 - 0
Real Sociedad
2–0
2
0
Levante
Levante
1–1
1
1
Real Sociedad
Levante
2–1
2
1
Real Sociedad
Real Sociedad
1–0
1
0
Levante
Real Sociedad
1–0
1
0
Levante
Se hele historikken og statistikken for Real Sociedad mod Levante
Placering i ligaen
La Liga
| # | Hold | K | V | U | T | Mf | Mi | +/− | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 |
Real Sociedad
|
7 | 3 | 1 | 3 | 9 | 13 | -4 | 10 |
| 17 |
Levante
|
6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 12 | -4 | 5 |
| 15 |
Real Sociedad
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 4 |
| 16 |
Levante
|
2 | 1 | 0 | 1 | 7 | 6 | +1 | 3 |
| 6 |
Real Sociedad
|
4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 9 | -2 | 6 |
| 16 |
Levante
|
4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 6 | -5 | 2 |
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Conference League Qualifiers
Relegation
Afstand mellem holdene: 5 point
Sæsonstatistik sammenlignet
La Liga · 2026/2027
Real Sociedad
Levante
7
Kampe spillet
6
1.29
9 i alt
Mål scoret / kamp
1.33
8 i alt
1.86
13 i alt
Mål imod / kamp
2
12 i alt
49.1%
Gennemsnitlig boldbesiddelse / kamp
40%
57.1%
4 kampe
Begge hold scorer
50%
3 kampe
71.4%
5 kampe
Over 2,5 mål
66.7%
4 kampe
7.29
Hjørnespark / kamp
3
2.14
Gule kort / kamp
0.67
1
Kampe uden mål imod
2
Nøgleduel
La Liga · 2026/2027
Mål
1
Assists
3
Minutter pr. mål
259'
Afleveringsprocent
63.5%
Kampe spillet
4
Minutter spillet
259
Mål
3
Assists
0
Minutter pr. mål
148'
Afleveringsprocent
71.4%
Kampe spillet
5
Minutter spillet
444
Om kampen
Real Sociedad møder Levante den 25 oktober 2026 kl. 17:30 UTC på Anoeta Stadium, i La Liga.
Før kickoff ligger Real Sociedad på 8. plads i La Liga, og Levante på 17. plads.
Indbyrdes opgør
Real Sociedad og Levante har mødt hinanden 26 gange i de tilgængelige data.
Real Sociedad vandt 8 gange, mens Levante vandt 9 gange, med 9 uafgjorte opgør.